ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7908455
*
nr 790 8455
Spegel
höjd: 98
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2012
kl 18:32:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 23:15:11
1
300 kr
12/11 18:27:00
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 790 8455
Spegel
höjd: 98
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/11 23:15:11 | 1 | 300 kr |
| 12/11 18:27:00 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



